Programowanie w SP – nowe priorytety, nowe możliwości

Uczniowie programująKonferencja regionalna z warsztatami:

Programowanie
w szkole podstawowej –
nowe priorytety, nowe możliwości

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konferencję i warsztaty nauczycieli, którzy:

• będą w najbliższej przyszłości uczyli programowania w klasach IV-VII szkoły podstawowej,
  • będą uczyli w klasach I-III szkoły podstawowej, a z dowolnych przyczyn nie uczestniczyli w konferencji 25 lutego 2017 r.
  • nie uczą przedmiotów informatycznych, ale z dowolnych względów zajmują się “kodowaniem” z uczniami (lub przewidują taką możliwość).

Konferencja w większości wypełniona jest serią kilku równoległych warsztatów do wyboru. Jesteśmy przekonani, że po spotkaniu będą Państwo zdania, że “kodowanie” z uczniami ma sens i potencjał, wcale nie sprowadzający się do uczenia programowania. A także, że jest to w Waszej mocy!

• Czas: 13 maja (sobota), 10:00 – 14:50 (zgłoszenia do 11 maja 2017 lub do wyczerpania limitu miejsc)
  • Miejsce: RODN „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25, początek w nowej sali 011 (parter)
  • Odpłatność: bezpłatna (warsztaty także)
  • Program i szczegóły: bit.do/programowanie lub goo.gl/wvpBRD (wielkość liter ma znaczenie)
  • Formularz zgłoszeniowy: Brak wolnych miejsc
  • Organizator: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej
    Wszelkich informacji szczegółowych udzielają konsultanci Jolanta Biernat i Lechosław Hojnacki,
    telefon: tel. 33 812-37-15 w. 116, e-mail: jbiernat@wombb.edu.pl i lhojnacki@wombb.edu.pl
  • Współpraca: Mistrzowie Kodowania
  • Dla kogo: konferencja kierowana jest przede wszystkim do nauczycieli klas IV-VII szkoły podstawowej.
    Zapraszamy także dyrektorów szkół podstawowych i przedszkoli oraz nauczycieli pracujących w świetlicach lub organizujących zajęcia pozalekcyjne dla dzieci wzmiankowanej grupy wiekowej, a także tych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, którzy nie mogli uczestniczyć w konferencji 25 lutego 2017 r.

Nauka połączona z zabawą wpływa na umiejętność rozwiązywania różnorodnych problemów i to nie tylko typowych szkolnych zadań, ale również wyzwań w zwykłych, codziennych sytuacjach. Pokażemy, że kodowanie, może być i łatwe, i owocne, i zabawne i dla Waszych uczniów, i dla Was! Zaprosiliśmy w tym celu kilkoro dobrych fachowców i praktyków.

Tagi: , , , ,