Wykład: Rola inteligencji emocjonalnej w edukacji

Emocje - figurkiEmocje są nieodłączną częścią pracy nauczyciela. Doświadczeni pedagodzy wiedzą jak bardzo własny entuzjazm pomaga w przekazywaniu wiedzy, i jak skutecznie zniechęcenie lub irytacja może ten proces hamować.

Codziennym wyzwaniem większości uczących jest radzenie sobie z negatywnymi emocjami uczniów i stymulowanie uczuć pozytywnych, sprzyjających nauce. Zdolnością, która pomaga w rozumieniu emocji i zarządzaniu nimi jest inteligencja emocjonalna (IE).

Celem spotkania jest wyjaśnienie do czego i w jaki sposób może przydać się nauczycielowi inteligencja emocjonalna. Uczestnicy dowiedzą się, jakie zdolności składają się na ogólny poziom IE i w których obszarach funkcjonowania mogą ich skutecznie użyć. Wykład zawierać będzie również wskazówki jak rozwijać własną inteligencję emocjonalną i jak wspomagać kształtowanie zdolności emocjonalnych uczniów.

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej serdecznie zaprasza nauczycieli na wykład pt. Rola inteligencji emocjonalnej w edukacji.

Magdalena ŚmiejaWykład poprowadzi dr Magdalena Śmieja (na zdjęciu obok), psycholog społeczny, adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po doktoracie odbyła staż na Uniwersytecie Yale w laboratorium prof. Petera Saloveya, jednego z twórców koncepcji inteligencji emocjonalnej. Od lat prowadzi badania nad inteligencją emocjonalną, ostatnio w kontekście bliskich związków. Współautorka Testu Inteligencji emocjonalnej TIE, książki Inteligencja emocjonalna: fakty, mity, kontrowersje oraz wielu artykułów naukowych na ten temat.

Wykład odbędzie się 28 kwietnia 2017 r. w godz. 15.00-17.00 w RODN „WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25, sala 011 (parter).

Zgłoszenia prosimy przesyłać poprzez formularz zgłoszeniowy. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie udziału w wykładzie.

Więcej informacji o wykładzie udziela: Maria Łątka, nauczyciel-konsultant.

Zapraszamy!

Napisano w Aktualności, Wykład, Zaproszenia Tagi: