Festiwal Książki – eliminacje rozstrzygnięte!

Znamy już uczestników finału VII Festiwalu Książki, który odbędzie się 21 kwietnia.

Komisja kwalifikacyjna obradowała w składzie:

• dr Gabriela Machaczek (Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej),
  • mgr Roman Waluś (Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej),
  • mgr Renata Kruszyna (Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej),
  • mgr Jolanta Biernat (Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej) oraz
  • dr Dorota Siwor (Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej).

Komisja stanęła przed trudnym zadaniem, otrzymaliśmy dużo zgłoszeń, a zespoły prześcigają się w pomysłowości, więc obrady trwały kilka godzin. Prace były bardzo różnorodne: prezentacje multimedialne z wykorzystaniem własnych rysunków i wypracowań, filmy i zdjęcia, wykonane tradycyjnymi metodami piękne książki z informacjami o buntownikach lub z rozważaniami uczniów o tym, czym jest bunt. Jesteśmy pod wrażeniem uczniowskich pomysłów, zapału i pracy.

Festiwal Książki - prace uczniówBardzo nas cieszą zgłoszenia ze szkół, które dotąd nie brały udziału w Festiwalu, mamy nadzieję, że nawet jeśli w tym roku nie zakwalifikowały się do finału, zechcą przystąpić do eliminacji w przyszłości.

Komisja oceniała między innymi kreatywność, wiedzę, nawiązanie do tematu, nakład pracy, staranność wykonania i samodzielność nadesłanych prac. Do VII Festiwalu Książki zakwalifikowano zespoły z następujących szkół:

• Szkoła Podstawowa nr 9 w Bielsku-Białej (nauczyciel: Sabina Łanucha)
  • Szkoła Podstawowa nr 13 w Bielsku-Białej (nauczycielki: Aleksandra Marcelińska, Wioletta Oleksy-Nocoń, Danuta Ostrowska-Michalska, Katarzyna Moczydłowska)
  • Szkoła Podstawowa nr 22 w Bielsku-Białej (nauczycielki: Monika Lewandowska, Barbara Wesołowska)
  • Szkoła Podstawowa nr 37 w Bielsku-Białej (nauczyciel: Jadwiga Dziopak)
  • Szkoła Podstawowa w Bestwinie (nauczyciel: Katarzyna Krywult)
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Cieszynie (nauczyciel: Agnieszka Chromik)
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach (nauczyciel: Alicja Wojtas-Herok)
  • Szkoła Podstawowa w Porąbce (nie podano nazwiska nauczyciela)

Festiwal Książki - prace uczniówGratulujemy!

Wszystkim zespołom, które nadesłały zgłoszenia serdecznie dziękujemy, doceniamy pracę uczniów i ich opiekunów, wybór był naprawdę trudny. Szkoły, którym nie udało się tym razem zapraszamy za rok!

Więcej o Festiwalu Książki:

Zapraszamy też na profil Festiwalu na Facebooku:

Tagi: , ,